Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/agronext/agronext.com.ua/www/catalog/controller/information/news.php on line 79 Українська очищена цибуля має попит на ринках ЄС

Українська очищена цибуля має попит на ринках ЄС

Українські виробники нарощують експорт очищеної цибулі до ринків ЄС, пише «Інфо-Шувар». Так за перші 9 місяців 2016 року на зовнішній ринок з України було відвантажено близько 850 тон цієї продукції. Це майже в 2,5 рази більше, ніж минулого року. Весь обсяг було спрямовано на ринок ЄС, а саме у Польщу та Великобританію.

«Наша компанія вже другий рік поспіль експортує чищену цибулю в ЕС. Цього року ми в кілька разів збільшили обсяги виробництва, але я абсолютно впевнений, що це є лише невелика частина того, що ми могли б зробити – розповідає Денис Сазонов, генеральний директор компанії «Грін Тім» - Великими перепонами для розвитку цього перспективного напрямку є, на перший погляд, дуже прості речі. Наприклад, часто працівники, які займаються безпосередньо чисткою цибулі, відмовляються виконувати елементарні правила безпеки та гігієни, що є обов’язковим в даному випадку. Через це нам дуже важко сформувати постійний штат відповідальних співробітників, вирішити цю проблему не дозволяє навіть підвищення зарплатні до рівня вище середнього. Крім того, для України є дуже типовим коливання вартості сировини, тоді як європейський покупець готовий працювати тільки на умовах ціни, зафіксованої в контракті. Наші фермери, нажаль, ще не розуміють наскільки важливим зараз є системний підхід у формуванні ціни та обсягів для клієнтів на внутрішньому ринку та зовні. Але, не дивлячись на ці, та інші проблеми я впевнений, що цей напрямок буде душе швидко розвиватись, бо зацікавленість в нашому продукті з боку ЕС зростає щорічно.»

Підприємства громадського харчування в ЄС зараз є головними споживачами української чищеної цибулі. При цьому, якщо ще минулого року майже половина всього експортного обсягу було реалізовано на ринок Польщі, то вже у 2016 році Великобританія стала головним партнером України в цьому напрямку. Слід також зазначити, що рекордний обсяг експорту української чищеної цибулі цього року було зафіксовано ще до початку основного сезону її продажу. В 2015 році саме на період з вересня до грудня припало майже 60% всього річного обсягу експорту.